Pz_ava
Смертна кара в Ірані
Петро Задорожний
2012-06-26 08:41
20 червня цього року білоруський опозиційний сайт «Хартия'97» оприлюднив фото інформаційного агентства «Farsnews», які зроблені під час проведення публічної смертної кари в Ірані. Шокує не лише факт смертної кари, але й страшний спосіб її проведення. 

На засуджених не було жодних масок чи пов'язок на очі.


Подивитись на страту зібралась юрба людей. Багато хто знімає подію на мобільні телефони та компактні камериМабуть багато людей вважає, що смертна кара потрібна для дотримання порядку. Від багатьох чув, що смертна кара не завадила б і Україні. Проте думаю, що це спроба легкого вирішення важких проблем, яка точно не призводить до розвитку суспільства.

Смертну кару застосовують не лише в Ірані. Страчують і в інших країнах Азії та Африки. Серед країн Європи та СНД до найвищої міри покарання засуджують в Білорусі. В країнах Південної і Північної Америки смертну кару застосовують лише у США. 
Лідером за кількістю страчених засуджених є Китай, після нього – Іран.

Мій колега Маріан Стрільців, який побував у Ірані в серпні 2008 р. (фото з Ірану на нашому сайті), вважає цю країну розвинутою і красивою. "Іран в Середній Азії, як для українців Німеччина. На них усі рівняються. "Зробимо як в Ірані!" – такі передвиборчі гасла я бачив в Афганістані", – розповідає Маріан.